Mydło dla alergików - kolejna odsłona

Kolejny raz wracam do bardzo specjalnego zamówienia – zamówienia Pani Małgosi (pozdrawiam!), uczulonej na salicylany. Pani Małgosia jest osobą uczuloną na salicylany (nieco więcej TU:), przy czym reakcje jej organizmu były dość silne, na tyle, że wymagały podejścia wielotorowego: eliminacja alergenów w diecie jak i tych w substancjach stosowanych zewnętrznie, czyli na przykład kosmetykach. Jest to o tyle ważne, że reakcja skórna jest bardzo niekomfortowa – wyobraźcie sobie sytuację, w której na przykład po każdym umyciu rąk wasza skóra jest czerwona i piecze...

Wielokrotnie rozmawiałam z Panią Małgosią, ustalałyśmy wspólnie skład mydła, a w zasadzie to ja uczyłam się korzystając z jej doświadczenia.

Ostatecznie zatwierdzony skład jest taki: olej ryżowy [ponieważ oliwa z oliwek, jakkolwiek cudowna jako składnik, nie nadaje się dla uczulonych na salicylany], masło shea, masło kakaowe [oba ze względu na składniki odżywcze] i olej rycynowy [dla uzyskania piany – zastępstwo oleju kokosowego, którego "salicylanowcy" muszą się wystrzegać].

Okazuje się, że Pani Małgosia nie jest jedyną osobą uczuloną na salicylany, z tych samych przyczyn odnalazł mnie Pan Paweł (pozdrawiam!), który postanowił uwierzyć mi na słowo i zamówił partię mydła dla alergików. Musi być z niego zadowolony, ponieważ w krótkim czasie zamówił następną :)

Poniżej zdjęcia przesłane przez Panią Małgosię – z zaznaczeniem: efekt jest wynikiem kompleksowej "akcji", wpływu wielu czynników (np. zmiana diety), NIE jest to wynik wyłącznie używania mydła, ale i tak bardzo się cieszę, że mam swój mały udział w zmianie na lepsze!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl