Uczulenie na salicylany
Uczulenie na salicylany
 
Wiele osób trafia do nas, poszukując produktów naturalnych, wolnych od chemii, sprawdzających się w przypadku skóry wrażliwej lub alergicznej. Nasze mydła są też używane przez mamy do pielęgnacji niemowlaków.
Pani Małgosia trafiła do nas, szukając produktu, którego mogłaby używać, mając bardzo wrażliwą, alergiczną skórę. Jej skóra tolerowała jedynie nasze mydło naturalne bez dodatków lub oliwkowe, w ostateczności owsiane. Pani Małgosia mówi, że to i tak cud - jak dotąd każdy środek pielęgnujący miał swoje wady, ze względu na obecność czynników alergizujących. Wiedziała o swoim uczuleniu na konserwanty i substancje zapachowe.
Wydaje się, że to dosyć typowa sytuacja dla osób zmagających się z nadwrażliwością, alergią. W tym momencie dochodzi czynnik dodatkowy - salicylany. Związek chemiczny obecny na przykład w aspirynie, ale również w wielu roślinach, produktach naturalnych. Objawy alergiczne pojawiają się zazwyczaj po SPOŻYCIU produktów zawierających salicylany. No właśnie - zazwyczaj...
Pani Małgosia jest przykładem osoby, którą z czasem dotknęła alergia na salicylany dająca objawy zewnętrzne, również poprzez kontakt skórny z tą substancją chemiczną.
Pojawił się "wyprysk alergiczny przypominający ciężkie atopowe zapalenie skóry" - to po użyciu niewłaściwych kosmetyków. Początkowo objawy skórne ustępowały po odstawieniu, później coraz trudniej było ukoić skórę, nawet po wyeliminowaniu alergenu. Po wnikliwych badaniach i konsultacjach okazało się, że musi unikać wielu składników kosmetycznych, m.in. oliwy z oliwek i oleju kokosowego.
Wniosek: alergia na substancję chemiczną nie oznacza zawsze, że możemy swobodnie używać produktów naturalnych. Jakkolwiek bezpieczne i ekologiczne, mogą one zawierać substancje dla niektórych uczulające.
Pani Małgosia zaufała mi, podzieliła się wiedzą i obawami, dzięki czemu mogłyśmy wspólnie opracować recepturę produktu dla niej całkowicie bezpiecznego, nadal opartego na naturalnych surowcach.
Szczegóły wkrótce :)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl